Suplementy acai stały się w ostatnim czasie hitem przyspieszającym odchudzanie. Te niewielkie owoce najczęściej w Polsce można kupić w postaci kapsułek z zawartością owoców, bądź soku.

Nie każdy zna inne zalety tych jagód, rosnących na żyznych ziemiach lasów południowoamerykańskich. A właściwie rdzenni mieszkańcy tego regionu kontynentu wykorzystywali je już w XIX stuleciu, zwłaszcza w problemach żołądkowych, czy też zakażeniach skórnych. Owoce acai są źródłem elementów odżywczych, które bywają obligatoryjne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Z pominięciem antyoksydantów z właściwościami przeciwutleniającymi, wpływającymi na ograniczanie ryzyka wystąpienia takich chorób jak cukrzyca, jaskra, opryszczka, obniżenie odporności czy też choroby układu sercowo-naczyniowego, rak, w swoim składzie zawierają 18 aminokwasów. Jagody i kwasy omega w nich się znajdujące poprawiają funkcjonowanie mózgu, poprawiają koncentrację, mają również znaczenie dla wyglądu włosów, ciała i paznokci.

Jagody to ogromne złoże witamin z grupy A, B i C które mają znaczenie w wielu procesach toczących się w ludzkim organizmie. W końcu jagody acai odgrywają rolę w odchudzaniu. Oczywiście uzyskanie zamierzonego celu nie jest realne bez wdrożenia odpowiedniego odżywiania i treningów.

Niemniej dzięki zawartości błonnika, a w skumulowanych odżywkach również chromu, kofeiny z owocami acai odchudzanie bywa łatwiejsze. Wokół owoców Acai krąży mnóstwo opowieści. Trzeba zaznaczyć, że same owoce nie spowodują utraty masy ciała, ani też nie wyleczą wspomnianych chorób, bądź nowotworów. Mają za zadanie intensyfikować powyższe procesy..