Ekwipunek komputerowy, jak każde urządzenie, także ulega wyeksploatowaniu. Widać to w największym stopniu w prędkości działania pojedynczych elementów, na przykład dysku notebooka.

Ale od czasu do czasu laptopa dotykają też mniejsze usterki, jakie skutecznie utrudniają pracę w domu czy także w biurze.

Eksperci komputerowi w wielu przypadkach spotykają się uszkodzeniem klawiatury laptopa związanym ze złym użytkowaniem czy także wypadkiem przy pracy. Zalanie, zalepienie lub również mechaniczne uszkodzenie klawiatury to dość ogólny problem.

Często uszkodzeniu ulegają pojedyncze klawisze do laptopa, w pewnych sytuacjach również cała klawiatura. Co robić, kiedy tak właściwie klawisze do notebooka pozostaną uszkodzone? Czy nieodzowna jest wymiana całej klawiatury? Na szczęście nie.

Producenci części komputerowych oferują swoim kontrahentom pojedyncze klawisze do notebooka, które można dokupić zgodnie z modelem i kolorem klawiatury w danym laptopie. Pojedyncze klawisze to groszowa kwestia, wolno je zakupić w sklepach stacjonarnych, jakkolwiek też w sklepach internetowych z częściami komputerowymi. Nieraz wolno je również zamówić na domenie internetowej producenta. Wymiana pojedynczych klawiszy w klawiaturze jest banalna, jednakowoż lepiej zachować szczególną ostrożność. Jeżeli nie do końca wiemy w jaki sposób to zrobić, to przyzwoiciej zostawić to fachowcom. Potrzebna jest delikatność i wyczucie, by nie uszkodzić klawiatury i nie narazić się na niepotrzebne koszty. Wymianą klawiszy absorbują się wszyscy informatycy oraz serwisanci wyposażenia komputerowego, jest to niedroga usługa, którą można zrealizować niemalże od ręki. .