Zagospodarowanie swojego mieszkania stanowi nie lada zadanie.

Zanim rozpoczniemy urządzanie prawdopodobnie nie jesteśmy świadomi, jak wiele czeka na nas decyzji.

Przestrzeń w domu wymaga mądrego rozwiązania. Nie ominie cię przeglądanie portali o tematyce wnętrzarskiej oraz wertowanie najnowszych gazet. Najczęściej koncentrujemy się w pierwszej kolejności na najczęściej używanych pomieszczeniach. Z czasem jednak przychodzi czas również na mniej znaczące elementy wystroju mieszkania.

Przykładem jest przestrzeń umieszczona nad schodami. Dobrze odpowiednio ją udekorować, gdyż większość z mieszkańców będzie oglądać ją co najmniej kilka razy każdego dnia. Interesującym pomysłem na zagospodarowanie tej z pozoru bezużytecznej przestrzeni jest przygotowanie swojego rodzaju kącika wspomnień.

Żeby wcielić w życie ten pomysł, niezbędne są rodzinne zdjęcia. Najlepiej wydrukować je w różnorodnych rozmiarach i oprawić w ramki o ujednoliconej kolorystyce. Każde wejście po schodach będzie przywodzić na myśl przyjemne wspomnienia.W wielu mieszkaniach nie ma wystarczająco dużo miejsca, żeby rozwieszać wspólne fotografie. Niespotykanym pomysłem na udekorowanie przestrzeni na klatce schodowej jest umieszczenie na niej dostosowanej do miejsca fototapety. Ciekawie będą prezentować się te fototapety, na których można zobaczyć głębia.

Przestrzeń nad schodami optycznie zyska parę metrów. Oryginalny wygląd można uzyskać, wybierając fototapetę ze... schodami. Stworzysz iluzję, jak gdyby z twoich schodów można było przedostać się na włoską uliczkę czy malowniczą parkową ścieżkę. Jeżeli wolisz mniej ekstrawaganckie rozwiązania, weź pod uwagę użyteczne oświetlenie na ścianie nad schodami. Mogą ładnie wyglądać, a jednocześnie wspierać bezpieczeństwo mieszkańców..