W przypadku gdy chcemy zrzucić odrobinę zbędnych kilogramów to musimy wiedzieć, że nie jest to proces łatwy i szybki. Na pierwszym miejscu liczy się odpowiednia motywacja oraz nastawienie.

Nie możemy się zbyt łatwo zniechęcać, a za to trzeba wykazać się odpornością psychiczną i zorientowaniem na efekt, jaki chcemy osiągnąć.

Tak naprawdę chodzi o dwa czynniki, którymi są właściwe odżywianie się oraz konieczna doza aktywności fizycznej. Nie da się napisać, iż jedna z owych dwóch jest ważniejsza. Obie łączą się i razem są w stanie doprowadzić do wymarzonego sukcesu. Jeżeli chodzi o właściwe odżywianie, to najistotniejsze jest odrzucenie tak zwanego śmieciowego pożywienia. Nie ma ono praktycznie jakichkolwiek wartości odżywczych, a zamiast tego stanowi tylko bezwartościowe kalorie. Przyda się za to jeśli nauczymy się zamieniać określone produkty lepszymi. Przykładowo, białe pieczywo zastąpić można chlebem żytnim z pełnego przemiału. Makaron zastąpić kaszą, przekąski owocami, takimi jak winogrona czy melony, wędliny zamienić na ryby, dosładzane napoje gazowane całkiem wyrzucić z naszej diety, a zamiast tego pić po prostu czystą wodę, nie zaszkodzi również herbata.

W kwestii aktywności sportowej nie jest szalenie ważne który sport będziemy uprawiać.

najistotniejsze jest to, byśmy polubili się ruszać, a dyscyplina nas interesowała. Niektórzy wolą dyscypliny zespołowe, takie jak piłka nożna czy siatkówka, inni wybierają indywidualne aktywności jak bieganie czy rower. Jeżeli tracenie niepotrzebnych kilogramów przebiega nam wybitnie ciężko, możemy też wspomóc się różnymi środkami na chudnięcie w postaci kapsułek.

Najlepsze z nich są takie, które działają na nasze ciało kompleksowo, to jest w paru kierunkach jednocześnie..


<< Poprzedni
Następny >>