W przyrodzie występuje trochę produktów, które mogą być stosowane jako kosmetyki. Nie jest nawet potrzebne dodawanie do nich czegoś innego,gdyż same w sobie mają pozytywne walory. Wśród nich najważniejszy jest miód.

Lejący się, stały, każdego gatunku, z dowolnych roślin, nadaje się perfekcyjnie do wykorzystania jako bonus do higieny urody.

W miodzie jest mnóstwo witamin, często witaminy A i witaminy E, które są znanymi witaminami młodości. Są także przeciwutleniaczami, które tamują starzeniu się skóry. Poza nimi miód ma składniki odkażające, dlatego może leczyć drobne niedoskonałości skóry, ranki oraz pryszcze, które poprawnie się goją. Aby skorzystać z właściwości miodu wystarczy już miodowa maseczka, czyli nałożenie naoczyszczoną skórę cienkiej warstwy płynnego miodu. Maseczkę warto wyczyścić po kwadransie albo zatrzymać na całą noc do wchłonięcia. Już o rano czuć będzie rezultaty. Cera będzie wyraźnie gładsza, przyjemna w dotyku, jaśniejsza. Powtarzanie zabiegu utrwali efekty. Odmienną maseczką jest zmieszanie miodu z sokiem cytrynowym lub z mlekiem. W tym przypadku maseczkę trzebapozostawić na skórze jedynie przez 10 minut. Podobnie, jak do twarzy, miód możesz użyć do pielęgnacji włosów oraz rąk, zwłaszcza suchych. Maska do dłoni polega także na naniesieniu miodu na skórę i owinięciu ich foliowymi rękawiczkami. Tak muszą pozostać na noc bądź na 30 minut, aby dobrze wchłonąć lecznicze substancje. Do miodu można dołączyć też sok z cytryny albo ciekłą witaminę E. Przyśpieszy ona uzyskanie upragnionego rezultatu. .


Zobacz:
Gdzie opłaca się wybrać się na wyprawy?
Pomysł powołania firmy windykacyjnej
Łysienie - naturalnie coś normalnego ale nie trzeba akceptować wypadania włosów