Jeżeli wyjeżdżamy pracować do Anglii, warto najpierw poznać swoje prawa. Okazuje się, że możemy starać się o odszkodowanie za wypadek w pracy w Anglii, jeżeli winę ponosi pracodawca.

Odpowiedzialność spada na niego, kiedy w miejscu pracy zlekceważone zostały przepisy bezpieczeństwa.

Dotyczy to także zwykłego potknięcia – da się dowieść, że pracodawca nie zadbał np.

o odpowiedni system sprzątania. Jak postępować podczas wypadku w pracy? Trzeba pamiętać, że o zadośćuczynienie zawsze powinno się zawalczyć – nie można obawiać się utraty pracy czy innych konsekwencji.

Na ubieganie się o zadośćuczynienie mamy trzy lata od daty wypadku. Możemy zatem odczekać chwilę i zobaczyć, jak rozwinie się sytuacja. Jeżeli szef wyrzuci z pracy osobę po wypadku w wyniku wszczęcia procesu odszkodowawczego, może ona ubiegać się również o odszkodowanie za bezpodstawne zwolnienie – jeżeli pracowała w danym miejscu dłużej niż rok. Każdy wypadek należy zgłosić swojemu przełożonemu i dopilnować, by znalazł się w tzw. książce wypadków (Accident Book). Jeżeli w miejscu pracy nie ma tego rodzaju książki, należy spisać wszelkie informacje dotyczące wypadku w dwóch egzemplarzach i jedną przekazać pracodawcy. Kolejnym krokiem jest wizyta u lekarza. Jeżeli wypadek nie był na tyle poważny, aby wzywać pogotowie, najlepiej jak najszybciej udać się samemu do szpitala albo lekarza rodzinnego. To właśnie on zanotuje nasze obrażenia w historii medycznej – to konieczność, by móc domagać się odszkodowania. Wypadek w miejscu pracy – co nam przysługuje? Jeżeli z przyczyny odniesionych w wypadku szkód musimy wziąć kilka dni wolnego od pracy, pracodawca ma obowiązek wypłacić nam tak zwane Statuory Sick Pay. W zależności od stopnia obrażeń, możemy również postarać się o dodatkowe benefity – będą wypłacane przez czas, w którym nie możemy wrócić do pracy. Każdy wypadek jest rozważany indywidualnie – nieskomplikowane sprawy mogą zostać rozwiązane po kilku miesiącach, z kolei bardziej skomplikowane trwają znacznie dłużej. Zazwyczaj potrzeba ok. 12-18 miesięcy, by wszystko mogło się wyjaśnić.

Wysokość rekompensaty może być poddana negocjacjom pomiędzy wybranym przez nas prawnikiem a zakładem ubezpieczeniowym pracodawcy..


Pełny artykuł:: http://odszkodowanieuk.co.uk

<< Poprzedni
Następny >>