Ponadplanowe kilogramy sprawiają, że nasz humor destabilizuje nas. Dopada nas apatia , odrętwienie i zniechęcenie do wszystkich aktywności życiowych.

Unikamy spotkań w gronie przyjaciół. Paraliżuje nas obawa przed tym jak osądzą nas ludzie. Należy więc coś z tym zrobić. Najważniejszym czynem kierującym do osiągnięcia pomyślności w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy uzasadnień działania: zewnętrzna i wewnętrzna.

Motywacja zewnętrzna to między innymi upatrzona spódnica, nowe spodnie, podróż w wyśnione miejsce.

Siła motoryczna wewnętrzna to nasze dobre zdrowie, komplement przyjaciół czy podziw w oczach nieznanych osób. Jak więc przygotować się do walki z nadwagą? 1. Primo pamiętaj, że każdy motywuje się inaczej. Zamysł Twojej koleżanki nie są Twoim celem. Zastanów się co sprawia u Ciebie tak wielką chęć zrzucenia kilogramów? 2. Zezwalaj sobie na niewielkie potknięcia. Każdy je ma. Droga do zdobycia powodzenia nigdy nie jest prosta. 3. Wizualizuj sobie swoje życie w momencie gdy odniesiesz cel. To pomoże Tobie wytrwać w postanowieniu. 4. Doceniaj siebie i wyróżniaj nawet za nieduże spadki wagi. Tylko nie łakociami. Kup sobie bilet na koncert, wizyta w SPA, książkę . 5.

Poszukaj osobę, z którym będziesz ścigać się.

Waszym motywacją będzie, kto prędzej pozbędzie się pięć kilogramów. Rywalizacja przeważnie pomaga wytrwać i osiągnąć sukces. Pamiętaj, że nawet jeśli za pierwszym razem zrezygnujesz, zawsze możesz rozpocząć swoją walkę po raz kolejny..
Moje źródło: profesjonalny fotograf olsztyn

<< Poprzedni
Następny >>